Pliki do pobrania
Zakres świadczeń profilaktycznych i działań w zakresie promocji zdrowia oraz badań diagnostycznych i konsultacji medycznych, wykonywanych u kobiet w okresie ciąży, wraz z okresami ich przeprowadzania.
Zawiera informacje na temat ogólnego stanu zdrowia pacjentki, przebytych chorób, poprzednich ciąż oraz porodów, badań dodatkowych oraz konsultacji i hospitalizacji. Plik zawiera również oświadczenie oraz dane osób sprawujących opiekę nad pacjentką w trakcie ciąży ( lekarza, położnej)
Zawiera listę czynników ryzyka identyfikowanych na podstawie wywiadu przeprowadzonego podczas ciąży oraz potwierdzenia wystąpienia czynników ryzyka w danych tygodniach ciąży. Wyniki identyfikacji czynników ryzyka, podjęte działania i zalecenia oraz dokonane w porozumieniu z ciężarną ustalenia należy każdorazowo odnotować w dokumentacji medycznej.
W pliku znajdują się oświadczenia dotyczące pacjentki oraz jej dziecka. Plik zawiera informacje od lekarza prowadzącego ciąże o czynnikach ryzyka oraz miejscu porodu.
Jednym z narzędzi do oceny depresji poporodowej jest Edynburska Skala Depresji Poporodowej, składająca się z dziesięciu krótkich pytań, na które pacjentka powinna odpowiedzieć samodzielnie. Maksymalna liczba punktów uzyskanych w skali wynosi 30, punktacja powyżej 13 pkt wskazuje na możliwość wystąpienia depresji poporodowej.
Skala ta ma formę kwestionariusza, który powinien być wypełniony samodzielnie przez pacjentkę. Służy do samooceny składowych samopoczucia, a tym samym do przesiewowego rozpoznawania objawów depresji. Kwestionariusz składa się z 21 pytań, odpowiedzi punktowane są od 0 do 3. Wypełnienie kwestionariusza zajmuje 10-20 min.
Formularz do wypełnienia przez lekarza. Zawiera listę objawów zgłaszanych przez pacjentkę, zaobserwowanych przez lekarza oraz objawy dodatkowe np. zaburzenie koncentracji i zapamiętywania