Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić? Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić?

Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić?

Zapominasz o umówionych wizytach do lekarza, nie możesz skupić się na czytaniu książki czy oglądaniu filmu, jesteś roztargniona i rozkojarzona? To tylko kilka z wielu objawów, których doświadczają kobiety w ciąży. Baby brain, bo to o nim mowa, to zaburzenia poznawcze charakterystyczne dla ponad połowy ciężarnych, mogące znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie przyszłej mamy. Jak sobie radzić z „amnezją ciążową”?
Czytaj dalej »
Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama? Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama?

Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama?

Niedawno zobaczyłaś na teście dwie upragnione kreski i w związku z tym chcesz jak najlepiej zatroszczyć się o siebie i dziecko? A może dopiero planujecie powiększyć rodzinę i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej na temat ciąży, diety i np. tego, co można pić w ciąży? Jakie są najlepsze napoje dla ciężarnej i jaka woda będzie odpowiednim wyborem dla przyszłej mamy?
Czytaj dalej »
Jak obliczyć termin porodu? Jak obliczyć termin porodu?

Jak obliczyć termin porodu?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, a dzień, w którym na świat przyjdzie upragnione dziecko, może być jednym z najpiękniejszych w życiu. Skąd wiadomo, kiedy maluszek pojawi się na świecie? Jak obliczyć datę porodu?
Czytaj dalej »
Pierwsze dwa tygodnie ciąży - objawy Pierwsze dwa tygodnie ciąży - objawy

Pierwsze dwa tygodnie ciąży - objawy

Pierwsze dwa tygodnie ciąży to specyficzny czas – zaliczany jest umownie do ciąży, chociaż... w ciąży kobieta tak naprawdę jeszcze nie jest. W tym czasie komórka jajowa, z której może powstać zarodek, dojrzewa w jajniku, a organizm przygotowuje się do zapłodnienia. Objawy, które wiele kobiet utożsamia z początkiem ciąży, jeszcze nie występują. Mimo to już od początku ciąży należy zadbać o zdrowy styl życia. Warto pomyśleć o zdrowej diecie i – ewentualnie – odpowiedniej suplementacji.
Czytaj dalej »
Aktywność fizyczna w ciąży. Na co możesz sobie pozwolić? Aktywność fizyczna w ciąży. Na co możesz sobie pozwolić?

Aktywność fizyczna w ciąży. Na co możesz sobie pozwolić?

Poglądy na temat aktywności fizycznej w ciąży na przestrzeni lat znacząco się zmieniały.
Czytaj dalej »
Suplementy diety w ciąży – jakie wybrać? Suplementy diety w ciąży – jakie wybrać?

Suplementy diety w ciąży – jakie wybrać?

Wraz z ciążowym brzuszkiem rośnie zapotrzebowanie organizmu przyszłej mamy i dziecka na składniki odżywcze. Można je uzupełniać, stosując odpowiednie suplementy diety. Podpowiadamy, na jakie składniki w ich składzie zwrócić szczególną uwagę.
Czytaj dalej »