Ćwiczenia w wodzie w ciąży? Ćwiczenia w wodzie w ciąży?

Ćwiczenia w wodzie w ciąży?

Aktywność fizyczna w ciąży to temat, który budzi wątpliwości wielu przyszłych mam. Choć uprawianie sportu jest elementem zdrowego stylu życia i pozytywnie wpływa na organizm, ciężarne muszą być w tej kwestii szczególnie ostrożne. Na szczęście istnieją ćwiczenia bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dziecka. Należą do nich między innymi aktywności wykonywane w wodzie. Dlaczego warto odwiedzać basen w czasie ciąży?
Czytaj dalej »
Co to jest pregnezja? Przedstawiamy amnezję ciążową Co to jest pregnezja? Przedstawiamy amnezję ciążową

Co to jest pregnezja? Przedstawiamy amnezję ciążową

Pregnezja, baby brain, amnezja ciążowa – każda z tych nazw odnosi się do zaburzenia poznawczego, które towarzyszy ponad połowie ciężarnych. Amnezja w ciąży może odpowiadać za przykre, a często i krępujące kłopoty z pamięcią, takie jak mylenie imienia znajomej osoby, uciekanie z pamięci losowych słówek, zapominanie o obowiązkach czy poczucie dezorientacji i problemy z koncentracją. A dokładniej – co to jest pregnezja? Czy można jakoś załagodzić jej objawy? Wyjaśniamy!
Czytaj dalej »
Późna ciąża – czy warto się na nią zdecydować? Późna ciąża – czy warto się na nią zdecydować?

Późna ciąża – czy warto się na nią zdecydować?

Odpowiedź na pytanie o decyzję o ciąży po 35. roku życia nie jest oczywista. Powszechnie wiadomo, że im starsza jest przyszła mama, tym większe ryzyko powikłań. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jak o siebie zadbać przed zajściem w późną ciążę i w jej trakcie, by przebiegała zdrowo i spokojnie aż do szczęśliwego rozwiązania.
Czytaj dalej »
Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić? Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić?

Czym jest baby brain? Skąd się bierze i jak sobie z nim radzić?

Zapominasz o umówionych wizytach do lekarza, nie możesz skupić się na czytaniu książki czy oglądaniu filmu, jesteś roztargniona i rozkojarzona? To tylko kilka z wielu objawów, których doświadczają kobiety w ciąży. Baby brain, bo to o nim mowa, to zaburzenia poznawcze charakterystyczne dla ponad połowy ciężarnych, mogące znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie przyszłej mamy. Jak sobie radzić z „amnezją ciążową”?
Czytaj dalej »
Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama? Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama?

Napoje w ciąży – co może pić przyszła mama?

Niedawno zobaczyłaś na teście dwie upragnione kreski i w związku z tym chcesz jak najlepiej zatroszczyć się o siebie i dziecko? A może dopiero planujecie powiększyć rodzinę i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej na temat ciąży, diety i np. tego, co można pić w ciąży? Jakie są najlepsze napoje dla ciężarnej i jaka woda będzie odpowiednim wyborem dla przyszłej mamy?
Czytaj dalej »
Jak obliczyć termin porodu? Jak obliczyć termin porodu?

Jak obliczyć termin porodu?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety, a dzień, w którym na świat przyjdzie upragnione dziecko, może być jednym z najpiękniejszych w życiu. Skąd wiadomo, kiedy maluszek pojawi się na świecie? Jak obliczyć datę porodu?
Czytaj dalej »